x
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
Menü
 • Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  veya

  Henüz üye değil misiniz?

  Üye Olun
  Sepetim
  Deneme
  Filtre
  Kategoriler
  Seçilen Filtreler
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat
  124 ürün bulundu.

  Otomatik Transfer Şalteri ve Çalışma Sistemi

  Otomatik transfer şalteri, iki güç kaynağı arasında bulunan transferi otomatik sağlayan elektromekanik ayırıcı çeşididir. İçindeki mekanik kilit sistemi sayesinde iki enerji kaynağından biri devredeyken diğer kaynak devreye giremez. Yükü besleyen enerji kaynağı herhangi bir sebeple kesildiğinde, iki enerji kaynağı arasında transfer işlemini gerçekleştirir ve sistemin enerjisiz kalmasına engel olur.

  Schneider transfer şalter ile transfer işlemleri şebeke-şebeke, şebeke-jeneratör, şebeke-UPS arasında gerçekleşir. Transfer şalterleri fabrikalar başta olmak üzere AVM’ler, hastaneler, havaalanları, metro ve tren istasyonları gibi enerji kesintisinin iş gücünün, üretimin ve sürekli hizmetlerin aksamaması gereken yerlerde en iyi çözümleri üretir. ANEL Elektromarket üzerinden transfer şalteri hakkında bilgi alabilir, bütçenize en uygun olan ürünü hızlıca satın alabilirsiniz.

  Transfer Şalterinin Özellikleri Nelerdir?

  Otomatik transfer şalteri, 2 farklı ayırıcının tek ünitede toplanması olarak ifade edilebilir. Bu özelliği ile transfer anahtarları, pano içinde çok yer kaplamaz. Transfer panolarına göre daha az devre elemanına sahip olan şalterlerin kısa sürede montajı yapılabilir. Otomatik transfer şalterleri üzerinde bulunan kontrollerle trafo ve jeneratörün var yok durumunu algılayıp gerekli transfer işlemini gerçekleştirir.

  Üzerinde bulunan kontrolörden geçiş süreleri ayarlanabilen otomatik şalterler, çeşitli ölçüm değerleri de okuyabilir. Otomatik şalter, 1-0-2 konumda çalışabilir. Genellikler otomatik transfer şalterleri manuel olarak kontrol edilir. Siz de otomatik olarak ayarlamak istemiyorsanız, acil durumlarda güvenliği sağlamak için manuel olarak ürünü devreye alabilirsiniz. Uzatma kolları sayesinde pano kapağından manuel kontrol sağlayabilirsiniz.

  Otomatik Transfer Şalteri Nasıl Çalışır?

  Transfer şalterleri donanımları gereği anahtar bilgi sistemi ile çalışır. Normal güç kesildiğinde aktarımı, bilgi sistemi başlatır. Acil güç kaynağı bir bekleme jeneratörü olması halinde ise otomatik transfer şalterleri, jeneratörü başlatır. Yeterli jeneratör gerilimi olduğu zaman acil durum güç kaynağına geçilir. Normal güç geri yüklendiği zaman jeneratör transfer şalteri otomatik olarak geri alınıp motor kapanmış olur.

  Normal güç kaynağının devre dışı kalması ile otomatik transfer şalteri, acil durum güç kaynağı görünene kadar normal güç kaynağına bağlı şekilde çalışır. Şalter, acil durum güç kaynağına bağlı olduğunda ve normal güç kaynağı henüz bulunmuyorsa, acil durum güç kaynağı arızalanması halinde otomatik aktarma anahtarı acil durum güç kaynağına bağlı kalacak şekilde çalışır.

  Otomatik şalter mekanizmaları açık gecikmeli, faz içi açık ve kapalı geçiş çeşitlerini desteklemesi ile avantaj sağlar. Bir anahtarlama mekanizması ile donatılmış olan transfer şalterleri ekonomi bir kullanım da sunar.

  Otomatik Transfer Şalteri Fiyatları

  Otomatik transfer şalteri, elektrik yüklerini iki farklı kaynak arasında değiştirmeye yarayan ayırıcı üründür. Otomatik transfer anahtarları, jeneratörler sistemlerinde yedek güç kaynağı olarak kullanılır. Şebekenin herhangi bir sebeple kesilmesi halinde jeneratör devreye girer ve sistem jeneratör ile beslenir. Jeneratör otomatik transfer şalteri, birçok alanda hem güvenlik hem de kontrollü bir kullanım sunar.

  Jeneratör otomatik transfer şalteri fiyatları, ürünlerin özelliklerine ya da markasına göre değişiklik gösterir. Her bütçeye uygun seçenekler sunan şalterler, kullanım alanı çeşitli olan ürünlerdendir. Transfer şalteri çoklu çalışma modlarını destekler. Bir dizi farklı anahtarlama mekanizması içeren şalterler, kritik elektrik yüklerini güç kaybına karşı korumada kullanılır.

  Bir transfer şalteri, acil durum güç kaynaklarına bağlanır. Yüke bu kaynaktan güç iletmeye devam eder. Normal güç kaynağının güç kaybetmesiyle, transfer şalteri yükü ikincil güç kaynağına iletir. Transfer şalteri, ürünün çeşidine bağlı olarak otomatik ve manuel olarak kullanılabilir. Kullanım alanlarının ihtiyaçlarına göre anelelektromarket.com üzerinden en kaliteli otomatik transfer şalteri çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

   

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.