x
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
Menü
 • Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  veya

  Henüz üye değil misiniz?

  Üye Olun
  Sepetim
  Deneme
  Filtre
  Kategoriler
  Seçilen Filtreler
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat

  Endüstriyel Güç Kaynakları

  Endüstriyel tesislerde ve otomasyon sistemlerinde kullanılan güç kaynağı çeşitleri sahip oldukları özellikler neticesinde farklı ihtiyaçları karşılayıp, farklı problemlerin çözümünde rol oynuyor. Yüksek güç ve performans sunan endüstriyel güç kaynağı cihazları şebekeden gelen alternatif akımı (AC), endüstriyel cihazların ihtiyaç duyduğu doğru akıma (DC) dönüştürmeye yarar. Aynı zamanda güç dalgalanmalarını ve parazitleri filtreleyerek, bağlı cihazların güvenli ve hatasız çalışmasını sağlayan bu cihazlar hem tasarruf hem de güvenlik açısından tesislerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

  Üretim hatlarında sıklıkla kullanılan endüstriyel güç kaynakları, makineler, robotlar ve konveyör bantları gibi üretim hatlarındaki ekipmanlara güç sağlarken, otomasyon sistemleri, telekomünikasyon, veri merkezleri, havacılık ve tekstil gibi birçok farklı sektörde yoğun şekilde kullanılıyor.

  Neden Endüstriyel Güç Kaynağı Tercih Edilmeli?

  Bugün pek çok tesiste standart güç kaynakları kullanılırken, sanayi tipi güç kaynağı çeşitleri de günden güne daha fazla tesiste yer almaya başlıyor. Avantajlarıyla dikkat çeken bu güç kaynaklarının tercih edilmesinde ise birden çok noktanın birden önemli olması göze çarpıyor.

  Endüstriyel güç kaynaklarının avantajlarına yakından bakıldığında ise ilk olarak sağladıkları yüksek güç ve performans dikkat çekiyor. Yüksek güce ihtiyaç duyan cihazları sorunsuz olarak çalıştıran bu güç kaynakları aynı zamanda uzun süreli çalışmaya uygun olmaları nedeniyle kullanıcısından tam not alıyor.

  Tesisin ve kullanılan cihazların güvenliğini en yüksek seviyede sağlaması nedeniyle de endüstriyel güç kaynakları büyük oranda tercih ediliyor. Zira aşırı yük ve kısa devre gibi durumlara karşı koruma sağlayan bu güç kaynakları bağlı cihazların güvenle ve kesintisiz çalışmasını sağlıyor.

  Zorlu çalışma koşullarına göre tasarlanan ve uzun ömürlü olan endüstriyel güç kaynakları, yüksek verimlilik ile çalışırken, enerji tasarrufu ile de avantaj sergiliyor. Ayrıca geniş bir voltaj aralığında çalışan bu güç kaynakları farklı şebeke türlerine uyum sağlayabiliyor.

  Güç kaynağı fiyatları da sağladığı birçok avantajla birlikte kullanıcısına bir tercih sebebi daha sunuyor. Ulaşılabilir fiyatlarla piyasada yer alan dünyaca ünlü birçok güç kaynağı markası günümüzde sektöre yön veren firmalardan biri olan An-El Elektroteknik (anelelektromarket.com) kullanıcının beğenisine sunuluyor.

  Firmanın internet sitesinde yer alan kesintisiz güç kaynağı modelleri, tüm özellikleri ile birlikte kolaylıkla incelenebiliyor. Garantili ürünlerin satışında ise birçok kredi kartına uygulanan taksit imkanı yer alıyor.  Segmentindeki rakipleri arasında sahip olduğu özellikler ile bir adım öne çıkan gtm sanayi tipi güç kaynağı çeşitleri de firmada en çok tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

  Endüstriyel Güç Kaynağı Fiyatları

  Marka ve model bazında bakıldığında geniş bir seçenek yelpazesinde sahip olan endüstriyel güç kaynağı fiyatları aynı zamanda cihazın sağladığı güç ile de değişiklik gösteriyor. Bugün piyasada en çok kullanılan ürünlerden biri olan gtm endüstriyel tipi güç kaynağı modelleri de farklı ihtiyaçların yanı sıra farklı bütçelere de hitap ediyor.

  Günümüzde piyasada en çok 120W/5A, 240W/10A, 480W/20A kapasiteli modellerle yer alan gtm endüstriyel tipi güç kaynaklarının yanı sıra Schneider marka güç kaynaklarının da tesis sahipleri tarafından sıklıkla tercih edildiği görülüyor.

  Sanayi tipi güç kaynağı fiyatları, tercih edilen ürünün değerlendirilmesinde ilk sıralarda yer alsa da güvenlik, tasarruf ve uzun süre kullanılabilirlik gibi özellikler de satın alma esnasında ele alınan konular arasında yer alıyor. Endüstriyel tesislerin ve otomasyon sistemlerinin bel kemiğini oluşturan güç kaynakları üretim hatlarının verimliliğini ve güvenliğini artırıyor, maliyetleri düşürüyor ve uzun vadeli tasarruf sağlıyor.

  Bu tarz güç kaynaklarını alırken ise birtakım özelliklere dikkat edilmesi gerekiyor. Kısa devre, aşırı yük ve aşırı sıcaklık gibi olumsuz durumlara karşı tam koruma fonksiyonu olan bir güç kaynağı en önemli tercih sebebi olurken arıza alarmı bulunan soğutma fanı da bir endüstriyel güç kaynağında olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

  Geniş bir voltaj aralığı, aktif güç faktörü düzeltme, düşük EMC emisyonu, güç, voltaj ve akımı gösteren LED göstergeler ve metal kasa da sanayi tipi güç kaynaklarının temel özellikleri arasında sıralanıyor. 

   

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.