x
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
Menü
 • Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  veya

  Henüz üye değil misiniz?

  Üye Olun
  Sepetim
  Kategori Menüsü
  Filtre
  Kategoriler
  Seçilen Filtreler
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat

  Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

  Elektrikli araçlar artık hayatın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Bu nedenle de artık elektrikli araç şarj istasyonları da günlük yaşantımızın bir parçası oluyor. Henüz icadının üzerinden iki yüz yıl bile geçmeyen fosil yakıtlı araçların dünyaya verdikleri zarar artık herkes tarafından biliniyor. Sadece çevreye olan yaklaşımından değil enerji verimliliği açısından da elektrikli araç kullanımı günden güne yaygınlaşıyor.

  Elektrikli Araçların Avantajları

  Elektrikli araçların avantajlarına bakıldığında sadece kişisel değil dünya için de büyük önem taşıyan bir özellik karşımıza çıkıyor. Zira bu araçlar egzoz emisyonu üretmiyor, bu da hava kirliliğini ve sera gazı emisyonlarını azaltmaya yardımcı oluyor. 

  Yakıt maliyeti bakımından da avantajlı olan elektrikli araçlar, benzinli ve dizel araçlara oranla çok daha küçük bir maliyetle çalışıyor. Şehir içinde kurulan elektrik araç şarj istasyonu ile kısa sürede enerji ihtiyaçlarını karşılayan araçlar yeni bir enerji ihtiyacı duymadan uzun yollar kat edebiliyor.

  Sessiz çalışan elektrikli araçlar şehir gürültüsünü azaltmada da rol oynarken, daha az bakım ve onarım ihtiyacı duyuyor. Ayrıca fosil yakıtlı araçlara göre daha fazla tork üretiyor böylelikle de daha güçlü hızlanma ve tırmanma yeteneğine sahip oluyor.

  Sağladığı bunca avantaj ile kullanıcıların ilgisini çeken elektrikli araçlar yaygınlaştıkça Elektrikli şarj istasyonu ihtiyacı daha da artıyor. Günden güne araç şarj istasyonu sayısı konusunda iyileştirmeye gidilirken, araçların şarjı sırasında gerekli olan mekanizma ve aparatlara da duyulan ihtiyaç, firmaların üretim paletlerini çeşitlendirmesine yol açıyor.

  Elektrikli Şarj İstasyonu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  Yüksek teknolojinin hayatımıza kattığı elektrikli araçlar, çevreye ve bütçemize sunduğu katkılarla ön plana çıkarken, araçların şarj istasyonları da artık daha da önemli bir hale geliyor. Her konuda olduğu gibi elektrikli araba şarj istasyonu alırken de dikkat edilmesi gereken birçok hayati nokta bulunuyor.

  Elektrikli şarj istasyonu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri uzmanlar tarafından cihazın şarj hızı ve kapasitesi olarak gösteriliyor. Pek çok kişi hızlı şarj özelliği olan bir şarj istasyonu tercih etse de bu her cihaza uygun olmayabiliyor. Bu nedenle aracın desteklediği maksimum güç ile şarj istasyonunun gücünün paralel olması gerekiyor.

  Montaj kolaylığı ise yine elektrikli araç sahiplerinin gözden kaçırmaması gereken noktalar arasında yer alıyor. Araba şarj istasyonu modelleri zemine veya duvara monte edilebilir modellerle piyasada yer alıyor. Araç sahibinin bu durumu göz önünde bulundurarak bir tercih yapması tavsiye ediliyor.

  Araç şarj istasyonunun güvenlik sertifikasının olması, fiş ve konnektör uyumluluğu gibi konular hayatı kolaylaştırırken aynı zamanda güvenlik konusunda da gözleri arkada bırakmayan konular arasında yer alıyor.

  Türkiye’de elektrik ve elektronik alanında ihtiyaç duyulan yüzlerce çeşit ürünü, yerli ve yabancı markaları bir araya getiren An-El Elektroteknik (anelelektromarket.com) elektrikli araç şarj istasyonu konusunda da müşterilerin ihtiyaçlarına tam kapasite karşılık veriyor. Soket priz araç şarjı modellerinin yanı sıra T2 kablolu araç şarjı ve T2 soket araç şarj kablosu seçeneklerini satışa sunan firmada satışa çıkan ürünlerin tüm özellikleri de ayrıntılarıyla yer alıyor.

  Fiyat bilgisinin yanı sıra teknik özelliklerin tüm detayları ile bulunduğu internet sitesinde elektrikli araç sahipleri hem araçlarına hem de bütçelerine uygun en iyi ürünleri seçebilme özgürlüğünü yaşıyor.

  etbis logo
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.