x
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
Menü
 • Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  veya

  Henüz üye değil misiniz?

  Üye Olun
  Sepetim
  Deneme
  Filtre
  Kategoriler
  Seçilen Filtreler
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat

  Solar Kablo Nedir? Özellikleri Nelerdir?

  Güneş enerji sistemlerine özel geliştirilen solar kablo çeşitleri, yanmaz yapısı ile öne çıkar. Her hava koşulunda kullanıma uygun olan kablo çeşidi, kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunar. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan solar kablo, zengin çeşitliliği sayesinde enerji sistemlerine en uygun çözümleri üretir.

  6 mm solar kablo gibi farklı kalınlıklarda üretilen solar kablolar, iletkenleri sayesinde güneş panellerinden gelen akımı rahatlıkla taşıyabilir. Düşük enerji kaybı sağlaması ile enerji sistemlerinde verimli kullanım sunar. İhtiyaçlarınıza uygun özelliklerde üretilen solar kablo seçenekleri, iç ya da dış ortamlara kablo tesisatınızın düzgün ve etkin çalışmasında en etkin çözümleri üretir. Farklı akım taşıma kapasitelerinde üretilen solar kablo çeşitlerine anelelektromarket.com üzerinden güvenle ulaşabilirsiniz.

  Solar Kablo Ne İşe Yarar?

  Solar kablo, güneş paneli gibi enerji sistemlerinden gelen akımı akü ya da invertere güvenli ve hızlı şekilde taşımayı sağlar. Doğru akımın ilettiği elektriği, alternatif akıma dönüştürür. Solar panel kablosu, güneş enerjisi sistemlerine özel üretilse de tekne, karavan, bahçe aydınlatması gibi alanlarda da kullanıma uygundur.

  Solar kablolar, standart kabloların yerine geçebilecek özelliklere sahiptir. Ancak, solar kabloların teknik özellikleri, standart kabloların özelliklerine göre biraz daha farklıdır. Bu sebeple, 4 mm solar kablo gibi kablo çeşitlerini, standart kablo yerine kullanacaksanız modellerin özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Çatı, duvar, zemin gibi pek çok alana yerleştirebileceğiniz ürünler, kablo düzenleyici, kanallı kablo tutucu gibi hırdavat malzemeleri ile sabitlenebilir.

  Solar Kablo Özellikleri Nelerdir?

  Ezilme, kopma ve paslanmalara karşı dirençli olan solar kablolar, farklı uzunluklarda üretilir. 1 metre, 6 lık solar kablo çeşitleri ihtiyacınıza göre seçim yapabilme imkanı tanır. Belli standartlara göre üretilen güneş paneli kabloları, genellikle -40 derece ve +200 derece gibi aşırı uç ısı değerlerine dirençlidir.

  Solar kablo özellikleri içinde en önemlisi de, enerji aktarımında aşırı ısınmaların önüne geçmesi ve uzun süreli bir kullanım sunmasıdır. Solar kablo iletkenlerinin çapları da modellerine göre değişiklik gösterir. 0,5 mm ile 3,3 mm arasında değişiklik gösteren solar kablo iletkenlik çapları, enerji sisteminizin güç kapasitesiyle uyumlu bir çalışma sunar.

  Solar Kablo Çeşitleri Nelerdir?

  Güneşten gelen enerjiyi istediğiniz alana taşıma imkanı sunan solar kablo seçenekleri; İletken, yalıtım ve dış bölüm olmak üzere üç katmandan meydana gelir. Solar kablolar özellikleri bakımından da pek çok alternatifi beraberinde getirir. Güneş ışığına fazlasıyla maruz kalan alanlar ve aşırı sıcak ortamlar için çift izoleli solar kablo çeşitleri üretilir. 200 derece sıcaklığa kadar dirençli olan malzemeler, farklı solar kablo markaları tarafından çeşitli özelliklerde üretilir.

  Yanmalara karşı dayanıklı ve alev geciktiricili bu ürünler, enerji tesisatınızı güvenli ve kaliteli bir şekilde kurma imkanı sunar. Esnek yapılı solar kablolar ince ve hafif tasarımlardan oluşur. PVC kaplı ürünler, aşınma ya da kesilme gibi problemlerle karşılaşmanın önüne geçer. Ev ve işyeri dahil pek çok alanda güneş enerji sistemi kurmaya yardımcı olan esnek malzemeler; 3 mm, 4 mm, 6 mm, 10 mm solar kablo uzunluk seçeneklerine de sahiptir.

  Solar Kablo Fiyatları

  Güneş paneli kurulumunda en önemli malzemelerden biri olan solar kablolar, bütçe dostu fiyat seçenekleri ile daha rahat seçim yapma imkanı sunar. 6 mm solar kablo fiyatları gibi ürün fiyatları; maksimum gerilim yükü, akım taşıma kapasitesi, iletken çap ve izolasyon tipi gibi pek çok faktör göz önünde bulundurularak belirlenir. Ürün fiyatları, kabloların uzunluklarına göre de farklı alternatiflerden oluşur. Örnek olarak; solar kablo 6 mm fiyatları, 10 mm uzunluğunda üretilen ürünlere göre daha ekonomik olabilir.

  Çift izolasyon ile üretilen güneş paneli kablo fiyatları ise iletken çaplarına göre birbirinden farklı seçeneklere satışa sunulur. Siz de solar kablo fiyatları hakkında bilgi almak ve ürünler arasında karşılaştırma yaparak istiyorsanız, anelelektromarket.com sayfasını inceleyebilirsiniz. Nexans solar kablo gibi en kaliteli ve uygun fiyatlı modeli satın almak istiyorsanız, An-El Elektromarket ürünleri içinden seçim yapabilirsiniz. Pek çok işi ekonomik şekilde tamamlama fırsatı sunan An-El Elektromarket, solar kablo çeşitleri başta olmak üzere birçok farklı alanda ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri üretir.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.