x
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
Menü
 • Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  veya

  Henüz üye değil misiniz?

  Üye Olun
  Sepetim
  Kategori Menüsü
  Filtre
  Kategoriler
  Seçilen Filtreler
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat

  Parafudr Nedir? Ne İşe Yarar?

  Parafudr, elektriksel sistemlerin aşırı gerilim darbelerine karşı korunmasında kullanılan yardımcı araçlardandır. Ani ve aşırı gerilim darbelerine karşı elektriksel sistemleri koruyan parafudrlar, normalde pasif ve sisteme paralel bağlanan koruma elemanlarıdır. Bu ani ve aşırı gerilim darbeleri yıldırım ya da iç aşırı gerilimleri olabilir. Aynı zamanda bu gerilimler mikrosaniye seviyesine sahiptir.

  Parafudrlar 3 temel görevi ile öne çıkar.

  1. Yıldırım darbelerine karşı yüksek koruma sağlar.
  2. İç aşırı gerilimlere karşı koruma ile görevlidir.
  3. Hassas cihazların korunmasında rol alır.

  Kullanım alanınızın ihtiyaçlarına uygun Schneider parafudr çeşitlerine ANEL Elektromarket üzerinden ulaşabilir, uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

  Parafudr Ne İşe Yarar?

  Parafudrlar; paratonerlerin yapı dışında olan akımını toprakla buluştururken aşırı akımın sisteme ulaşmasını engelleyerek, toprağa iletmek üzere tasarlanmış ürünlerdir.  %100 koruma sağlayamamasının sebebi de tam olarak bu noktada ortaya çıkar. Parafudr aşırı akımı iletirken aynı zamanda sistemde ortaya çıkan aşırı gerilim cihazlarına zarar verebilir.

  Parafudr yıldırım darbesi koruması için B sınıfı, iç aşırı gerilime karşı koruma için C sınıfı ve hassas sistemlerin korunması için D sınıfı olarak üretilir. Bu değerler ise yük iletim ve hassasiyet değerlerine göre belirlenir. LED Aydınlatma Sistemleri, CCTV, Kamera, Trafo girişleri, ana panolar, Yangın alarm sistemleri ve haberleşme hatlarında kullanılan yüksek gerilim ya da alçak gerilim parafudr, kullanım alanın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar.

  Parafudrın Özellikleri ve Çalışma Sistemi

  Pano tipi parafudrlar öncelikli olarak sistemin topraklama tipine göre sınıflandırılır. Toprak ve nötr bar durumlarına göre ürünün bağlantı detayının belirlenmesi daima önceliktir. Daha sonra da parafudrun kullanılacağı lokasyon ve pano parafudr tipi önem taşır. Ana giriş ve Trafo çıkışlarında B sınıfı başta olmak üzere B+C sınıfı ya da B+C+D sınıfı ürünler kullanılır.

  Elektrik tesisatına bağlanan parafudrlar, elektrik devresine paralel şekilde bağlanır. Faz çıkışından paralel olarak kablolar, parafudrların fazlarına, bazı ürünler ise nötr kablolar ya da nötr girişine bağlanır. Toprak çıkışı, topraklama sistemi hattına bağlanır ve tüm bağlantılar sağlam şekilde gerçekleştirilir.

  Alçak gerilim, orta gerilim ve yüksek gerilim c kullanım alanlarına uygun olacak şekilde güvenlik unsuru olarak görev alırlar. Trafo parafudrlar da, topraklama tipine göre kullanılır. Ürünlerin sahip oldukları özelliklere göre fiyatları belirlenir. Bütçe dostu olan ürünler, yüksek kalitede üretilir. Bu özellikleri sayesinde müşteri deneyimini de artırırlar. Trafo parafudr fiyatları da ürünlerin özelliklerine göre belirlenir.

  Parfudr fiyatları

  Parfudr fiyatları ürün markası ve teknik özelliklerine göre değişir. Elektrik şalt malzemeleri kategorisindeki parafudrlar için seçim yaparken öncelikle teknik özelliklere bakılması gerekir. Binalarda kullanılan elektrik enerji ihtiyacı farklı olabilir. Cihaz durumlarına göre B,C, D sınıfı parafurdların her birinin limp değeri de birbirinden farklıdır. Og parafudr fiyatları, limp kapasitelerine göre belirlenir. Schneider parafudr fiyatları ürün tipine göre değişiklik gösterir. Bağlantı yapılacak kablo sayısı, ürünün deşarj kapasitesi ve Tip modeli gibi kriterler, fiyatların belirlenmesinde rol oynar. B, C, D sınıflarında oluşları ve kutup yapılarına göre alçak gerilim parafudr fiyatları belirlenir. Fiyatları etkileyen en önemli kriterlerden biri de markadır.

  Schneider gibi kalitesi ile kendini kanıtlamış markalar tarafından üretilen parafudrlar, farklı fiyat aralıklarında satışa sunulur. ANEL Elektromarket üzerinden satın alacağınız parafudrlara, online alışveriş güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

  etbis logo
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.