x
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
Menü
 • Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  veya

  Henüz üye değil misiniz?

  Üye Olun
  Sepetim
  Kategori Menüsü
  Filtre
  Kategoriler
  Seçilen Filtreler
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat

  XLPE Kablo Nedir? Özellikleri Nelerdir?

  Orta gerilim kablosu olan XLPE kablo, çapraz bağlı polietilen kablo anlamına gelir. Polietilen plastikten üretilen, hidronik bir boru türü olan XLPE, 3D moleküler bağ yapısı ve şekil hafızası özellikleri ile öne çıkar. XLPE kablolar aşınma ve yıpranmalara karşı oldukça dirençlidir. Yalıtımı yüksek ve düşük sıcaklıklara uyumlu olan XLPE kablo çeşitleri, güvenli bir kullanım sunar.

  Yüksek voltajlı elektrik, kimyasal madde ve pek çok tehlikeli maddeye karşısında yüksek direnç gösteren XLPE kablolar, kısa devre akımlarının yüksek olduğu yerleşim ve sanayi bölgelerinin elektrik enerjisi ile beslemesinde tercih edilir. Mekanik zorlanmaların bulunduğu yerlerde de güvenli bir kullanım sunar.

  XLPE kablo özellikleri ve yapısı oldukça çeşitlidir. Çok telli bakır iletken ve alüminyum iletken gibi yapısal özelliklere sahip olan kablo, iç yarı iletken, XLPE izole, dış yarı iletken, yarı iletken bant, bakır ekran, polyester bant, PVC dış kılıftan oluşan oldukça kapsamlı bir yapıdan olur. XLPE kablonun teknik özellikleri ise;

  • XLPE kabloların maksimum işletme sıcaklığı 90 santigrat derecedir.
  • XLPE kabloların maksimum kısa devre sıcaklığı ise 250 santigrat derece (+≤ 5 sn)’dir.
  • Serin sıcaklığı ise minimum -5 santigrat derecedir.

  XLPE kablolar, çapraz bağlı polietilen özelliği ile neme karşı dirençlidir. Klorür içermediği için çevre dostudur. Yüksek yalıtım özelliğiyle de düşük ve yüksek sıcaklıklara karşı yüksek dayanım gösterir.

  XLPE kablo Nedir?

  Orta gerilim kablosu olarak da bilinen XLPE kablo, çapraz bağlı polietilen kablodur. Fiziksel yıpranmaya, yüksek ve düşük sıcaklık koşullarına ve neme karşı dayanım göstere bu ürünler, yerleşim ve sanayi gibi kısa devre akımlarının yüksek olduğu bölgelerde enerji iletiminde kullanılır. Yapısal olarak içten dışa doğru çok telli iletken olan bu ürünler, 3,6/6 kV, 6/10 kV, 8,7/15 kV, 12/20 kV, 18/30 kV, 20,3/35 kV gibi farklı gerilim aralıklarında üretilebilir.

  XLPE Kablo (Orta Gerilim Kablosu) Kullanım Alanları Nelerdir?

  XLPE kablo teknik özellikleri oldukça gelişmiş olan ürünlerdir. Yüksek ya da düşük sayılabilen aşırı sıcaklık koşullarına dayanıklı olan bu ürünler, aşınmaların yüksek olma ihtimali olan bölgelerde kullanıma uygundur. Yüksek gerilim elektrik uygulamalarının bulunduğu alanlarda, sulu ve diğer tüm ıslak alanlarda kullanılabilir. Kimyasal ve tehlikeli madde bulunan alanlarda güvenli bir kullanım imkanı sağlar.

  XLPE kablolarının sıklıkla kullanıldığı alanlar şu şekildedir.

  • Madencilik,
  • Sıhhi tesisat,
  • Kimya endüstrisi,
  • Sağlık kurumları,
  • Stadyumlar,
  • Ticari ve konut ısıtma endüstrisi,

  XLPE Kablo Fiyatı

  XLPE kablolar çeşitli özelliklere sahiptir. Kullanım alanına uygun çözümler üreten kablolar özelliklerine göre farklı fiyat seçeneklerine sahiptir. Fiyat performans açısından orantılı olan ürünler, birçok sektörde kullanılır. Sektörlerin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde üretilen bu kablolar, yüksek performans sunduğu kadar uygun fiyat avantajları da sunar. XLPE kablo fiyat, kablonun özelliklerine ve üreticisine göre değişiklik gösterir.

  XLPE kablo üreticileri, sektörlerin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde geliştirilmiş ürünler satışa sunar. Güvenilir bir kullanım sunan kablolar, yüksek teknolojiler ile üretilir. XLPE kablo birim fiyat hakkında anelelektromarket.com üzerinden bilgi alabilirsiniz. XLPE kablo kesitleri ve XLPE kablo ile ilgili diğer tüm aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilmek için de An-El Elektroteknik web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

   

  etbis logo
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.