x
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
Menü
 • Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  veya

  Henüz üye değil misiniz?

  Üye Olun
  Sepetim
  Deneme
  Filtre
  Kategoriler
  Seçilen Filtreler
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat
  17 ürün bulundu.

  İç Aydınlatma Ürünleri

  Konut ve iş yeri gibi mekanlarda kullanılan iç aydınlatma ürünleri, modelleri, markaları ve çeşitleri ile kullanıcıya birden fazla seçenek sunuyor. Farklı özelliklere sahip aydınlatma cihazları farklı avantajlarla, farklı ihtiyaçlara hitap ediyor. Yıllardır kullanılan geleneksel aydınlatma cihazlarının yanı sıra yeni teknoloji ürünler de kullanıcıların ilgisini çekerken, bu durum alıcıya geniş bir ürün yelpazesi sunulmasını sağlıyor.

  Bugün iç aydınlatma deyince akla ilk olarak floresan ve geleneksel ampuller gelse de pratikte bu iç mekan aydinlatma ürünlerinin yerlerini çoğunlukla spot ve led lambalara bırakmış durumda olduğu görülüyor. Klasik akkor lambaların yerini hızla alan ev için led aydınlatma cihazları sağladığı kaliteli ışık ve tasarruf açısından büyük beğeni topluyor.

  İç Aydınlatmada Led Lamba Avantajları

  İç aydınlatma lambası seçeneklerine bakıldığında ledli aydınlatma ürünlerinin piyasayı domine ettiği görülüyor. Satın alma esnasında klasik lambalardan fiyat açısından daha pahalı olduğu görülen bu lambaların avantajlarına bakıldığında ise uzun vadede daha tasarruflu olduğu görülüyor.

  İç aydınlatma led lambaları ilk olarak kullanılan elektrik açısından büyük bir avantaj sunuyor. Yaklaşık yüzde 75 oranında tasarruflu bir elektrik tüketimi bulunan led lambalar, faturada gözle görülür bir düşüş yaşanmasını sağlıyor. Bununla birlikte akkor lambalara göre çok daha uzun ömürlü olan bu lambalar sık sık arıza veya değiştirme gerektirmediği için uzun vadede yine tasarrufun yolunu açıyor.

  Bina içi led aydınlatma ürünlerinin diğer avantajlarına bakıldığında ise darbe ve titreşime karşı daha dayanıklı olduğu gözlerden kaçmıyor. Bu durum ise farklı hava koşullarından etkilenmeden çalışmasına devam etmesini sağlıyor. Diğer yandan akkor ve floresan lambalardan daha parlak bir ışık üretimine sahip olan led lambalar, daha iyi bir görüş ve güvenlik sağlıyor.

  Farklı İç Mekanlara Farklı Aydınlatma

  İç aydınlatmasında kullanılacak ürünlerin seçimi daha çok fiyat ve performans açısından değerlendirilse de kullanılacak alanın özellikleri de aydınlatma ürünlerinin tercihinde önemli bir rol oynuyor. Konut, iş yeri veya bina içinde kullanılan lambalar ve armatürler birçok farklı özelliğe göre tercih ediliyor.

  İç aydınlatma lambaları genel olarak led ampuller, akkor ampuller, halojen ampuller ve CFL ampuller olarak sınıflandırılabiliyor. Bu ampullere yakından bakıldığında ise kendi içlerinde avantaj ve dezavantajları ile kullanıcının ihtiyacına göre bir seçim yapması gerekiyor.

  Enerji tasarrufu açısından en önde olan led ampuller, uzun ömürlü olmasına rağmen fiyat olarak diğer lambalardan daha pahalı olmasıyla biliniyor. Akkor lambalar en ucuz ampul olarak bilinse de en az enerji tasarrufu ve en kısa ömre sahip ampuller olarak tanınıyor.

  Parlak bir ışık veren halojen lambalar bu özelliği ile beğeni toplasa da çok fazla ısı üretmesi olumsuz bir özellik olarak değerlendiriliyor. CFL ampuller ise akkor ampullere göre daha enerji tasarrufu sağlarken, kırılması anında tehlikeli olabileceği için dikkatli olunması gerekiyor.

  Bina içi aydınlatma armatürleri, konutların yanı sıra okul, hastane, depo ve fabrikalarda daha yoğun şekilde kullanılıyor. Ortak alanların aydınlatılmasından özel alanlara kadar binanın her bölgesinde kullanılan armatürler kare ve dikdörtgen şekillerle kullanıcısının karşısına çıkıyor. Son dönemlerde ise farklı watt büyüklüğüne sahip ledli bant armatürlerin kullanımında artış olduğu görülüyor.

  Koridor için avize modelleri, ışıklandırılacak alanın kısıtlı olması nedeniyle genellikle daha az sayıda ampul ihtiyacına yol açıyor. Bu ise kullanılacak ampullerin enerji tasarrufu açısından çok da iyi bir şekilde değerlendirilmesinin önüne geçiyor. Oysaki kullanılan her bir ampulün tüketeceği enerji toplamda büyük meblağlara ulaştığı için kullanıcıların her aydınlatma türünde dikkatli davranması tavsiye ediliyor.

  İç aydınlatma cihazları ile birlikte endüstriyel aydınlatma, led ampul, projektörler ve aydınlatmaya dair onlarca farklı kategoride yüzlerce farklı ürünü bir araya getiren An-El Elektroteknik (anelelektromarket.com) dünyaca ünlü, sınıfının en iyi ürünlerini kullanıcısının beğenisine sunuyor. Sunduğu kalite ile bir dünya markası haline gelen Philips bina içi aydınlatma ürünleri de An-El Elektroteknik ile artık daha ulaşılabilir bir şekilde piyasada yer alıyor. Kullanıcılar firmanın internet adresi üzerinden alacakları ürünlerin özelliklerini ve fiyatlarını incelerken, ihtiyaçları olan birçok ürünü aynı kurumun çatısı altında kolaylıkla bulabiliyor.

   

   

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.