x
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
Menü
 • Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  veya

  Henüz üye değil misiniz?

  Üye Olun
  Sepetim
  Kategori Menüsü
  Filtre
  Kategoriler
  Seçilen Filtreler
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat
  225 ürün bulundu.

  En Kaliteli Klemens Çeşitleri ve Özellikleri

  Günümüzde elektrik kullanımın yoğunluğundan dolayı, hemen her yerde birden çok kablo bağlantısı ile karşılaşmak mümkündür. Klemens, kablo bağlantısı oluşturmaya yarayan, kullanım alanına özel tasarımlara sahip yardımcı ürünlerdendir. Terminal olarak da adlandırılan bu materyal, birden çok iletken arasında güvenli bir bağlantı kurmada görevlidir. Klemensler, elektrik devresinin güvenliğinden de sorumludur.

  Kabloların boyut ve kullanım çeşitliğine göre kablo klemensi de çeşitlenir. Bazı klemensler, aletsiz kurulum yapabilmek için özel olarak tasarlanır. Oldukça basit tasarıma sahip olan bu ürünler, özellikle elektrik alanında amatör olan kişilere büyük kolaylık sağlar. Buat klemens de, bu modeller içinde ilk sırada yer alır. Klipsli tasarımı ile vidalamaya gerek kalmadan kablonun uç kısmını sıkıştırmaya yarayan vidalı buat klemensi daha güvenli ve kolay bir bağlantı oluşturma imkanı sunar.

  Klemenslerin seçiminde kullanım alanına uygun ürünü seçmek önemlidir. ANEL Elektromarket üzerinden wago buat klemensi gibi ürün alternatifleri bulabilirsiniz.

  En Dayanıklı Klemens Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

  Klemensler, elektrik bağlantısını çok daha güvenli hâle getirilmesinde kullanılır. Ürün, kablolar arasında güvenli bir bağlantı kurmada oldukça etkilidir. Kablo birleştirici elektrik klemens çeşitlerinin çok sayıda farklı modeli bulunur. Son derece yaygın bir kullanıma sahip olan klemensler, elektrik bağlantısı olan hemen her yerde kullanıma uygundur.

  Farklı kalınlıklara sahip kablolara uygun versiyonlar sunan klemensler, güvenli bir kullanım sunar. Örneğin, 2,5 mm gibi daha ince kablolar için uygun olan modeller olduğu gibi 3,5 mm gibi farklı kalınlıklara uygun birçok seçenek bulunur. Klemenslerin sahip oldukları kapasite de oldukça değişkendir. Bazı modeller ile sadece iki kablo birleştirilebilir.

  2 li klemens ile basit bir kablo bağlantısı oluşturmak için çok uğraşı vermeye gerek kalmaz. 2 li Wago klemens, vidalı ve yaylı alternatiflere sahiptir. 2’li yaylı klemensle vidalı modellere göre çok daha pratik bağlantı sağlanabilir. Bu modellerde bulunan mandal sistemi sayesinde bir vidalama işlemine gerek kalmaz. Mandallı klemens modelleri genellikle ikili olarak üretilse de, 3’lü ve 5 li Wago klemens gibi çoklu versiyonlar da bulunur.

  Klemensler, yaygın olarak elektrik panoları gibi alanlarda tercih edilir. 2’li, 4’lü, 8’li ve 10 lu klemens modelleri ile birden çok kabloyu birbirine bağlamaya yarayan çeşitlerdir.

  Klemens Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  Elektrik bağlantı klemensleri satın alınırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunur. Klemenslerin pek çok farklı modeli bulunduğu için satın almadan önce kapsamlı bir araştırma yapmanızda yarar vardır. Klemens alırken öncelikli olarak hangi alanda kullanılacağınızı belirlemeniz gerekir. Klemenslerin kullanılacağı alanların, sıcaklık özellikleri de satın alma işleminden önce değerlendirilmesi gereken noktalardan biridir. Kaliteli bir klemens çok yüksek sıcaklık değerlerine karşı dayanıklıdır.

  Ayırca maden gibi alanlarda kullanılacak klemenslerin de ortamın şartlarına uygun olacak şekilde belirlenmesi gerekir. Bu gibi yerlerde durumlarda birden fazla klemens çeşidi kullanılması gerekebilir. Topraklama klemensleri arasından seçim yaparken, ürünün yalıtkan kısımlarında kullanılan materyallerin özelliklerinin de incelenmesi önerilir. Aynı şekilde ürünün içinde yer alan iletken bölümlerin de çeşitli materyallerden üretilebildiği dikkate alınmalıdır.

  Topraklama klemensi seçerken, bağlantı yapılacak kabloların özellikleri de çok iyi belirlenmelidir. Bağlantı yapılacak olan kablonun kalınlığına uygun olacak klemesler tercih edilmelidir. Aksi takdirde, kablonun bağlantıları fazla gevşek ya da çok sıkı olabilir. Bunun sonucunda ise sistemler doğru şekilde çalışamayabilir. Kanunen klemenslerin kullanımının zorunlu olduğu durumlar vardır. Bunun için de satın alım öncesi, özel bir inceleme yapılması gerekir.

  Her Bütçeye Uygun Klemens Fiyatları

  Klemens fiyatları, ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Klemenslerin hem yüksek hem de uygun fiyatlı alternatifleri mevcuttur. Klemens fiyatlarını belirleyen unsurların başında ürünlerin boyutları ilk sırada bulunur. Küçük boyutlarda ve az sayıda bağlantının yapıldığı çeşitlerin fiyatları, çoklu ürünlere göre biraz daha uygundur. 5 li Wago klemens fiyat seçenekleri ürün özelliğine göre diğer ürünlerden, biraz daha yüksek fiyatlı olabilir.

  Klemenslerin uygulanma şekilleri fiyat üzerinde etkili olan kriterlerdendir. Wago 3 lü klemens gibi çeşitler, kullanıcıların daha kolay şekilde kablo birleştirmesini sağlayan basit bir tasarıma sahiptir.

  Topraklama klemensleri kullanım alanları çeşitlilik gösterdiği gibi klemens fiyatları da değişiklik gösterir. Günlük yaşamda daha çok kullanılan yaylı tırnaklı klemens modellerinde fiyatlar, kullanım alanı kısıtlı olan modellere göre biraz daha uygundur. Ancak, Wago 5 li klemens gibi çoklu kullanım sunan modellerin fiyatları diğer ürünlerden bir miktar daha yüksek olabilir.

  Klemenslerde fiyatların değişiklik göstermesinin nedenlerinden biri de ürünün imal edildiği materyal ve markadır. Klementlerin hem iç hem de dış yüzeyleri farklı materyallere sahiptir. Bu matreyallerin fiyatları da klemenslerin fiyatlarını doğrudan etkiler.  Fiyatların belirlenmesinde bir diğer önemli nokta ise markadır. Markaların ürettiği aynı ürünler arasında fiyat farklılıkları olabilir. Siz de anelelektromarket.com’da yer alan Wago buat klemens çeşitlerine göz atabilir, dilediğiniz ürünü hemen satın alabilirsiniz.

   

  etbis logo
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.