x
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
Menü
 • Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  veya

  Henüz üye değil misiniz?

  Üye Olun
  Sepetim
  Kategori Menüsü
  Filtre
  Kategoriler
  Seçilen Filtreler
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat
  İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

  Regülatör Çeşitleri

  Özellikle endüstriyel üretim yapan işletmelerde kullanılan elektrikli cihazların karşılaştığı en büyük problemlerden biri elektrik voltajında yaşanan dalgalanmalar olarak karşımıza çıkıyor. Elektrikte yaşanan bu dalgalanmalar, sadece cihazın arızalanması açısından değil işletmenin güvenliği bakımından da büyük tehlike oluşturabiliyor.

  Bu nedenle her işletmenin sahip olması gereken ürünler arasında elektrik regulatörleri bulunuyor. Kısaca anlatmak gerekirse regülatörler elektrik prizinden gelen voltajın bazen yükselmesi bazen düşmesi gibi dengesizlikleri önleyerek bağlı olan cihazların güvenli ve doğru çalışmasını sağlayan bir alet olarak tanımlanıyor.

  Sadece işletmelerde değil konutlarda da kullanılan regulatör çeşitleri, evlerde bilgisayar, televizyon gibi elektronik cihazları korumak için, Fabrikalarda ve üretim tesislerinde hassas ekipmanların çalışması için, Ofislerde sunucuların ve diğer kritik cihazların stabil çalışması için özellikle şebeke voltajının sıklıkla dengesiz olduğu bölgelerde yaygın olarak tercih ediliyor.

  Regulatör Modelleri

  Regulatör modelleri farklı çalışma prensiplerine, kapasitelere ve kullanım alanlarına göre çeşitli modellere ayrılıyor. Böylelikle farklı türden cihazlara gereksinim duyan kullanıcılar ihtiyaçlarını karşılayacak ürünü de rahatlıkla seçebiliyor.

  Piyasada en çok kullanılan regülatörler arasında ise servo motorlu regülatörler bulunuyor. Hızlı ve hassas voltaj düzeltme yeteneğine sahip bu cihazlar, makine ve elektronik cihazlara uygun olması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Ancak fiyat açısından diğer modellere göre daha pahalı olarak satışa çıkıyor.

  Statik regülatörler ise servo motorlu regülatörlere oranla daha hızlı ve daha sessiz çalışıyor. Daha az parça içeren bu cihazlar hassas elektronik cihazlarda kullanılırken, fiyat açısından yüksek bir segmentte yer alıyor.

  Piyasada yer alan en basit ve ekonomik regülatör türü olan role tip regülatörler, daha az hassas olmasıyla tanınıyor ve voltaj dalgalanmalarına karşı daha yavaş tepki veriyor. Bu tarz cihazlar çoğunlukla beyaz eşya ve aydınlatma gibi basit alanlarda kullanılıyor.

  Aydınlatma sistemlerinde kullanılan dimmer regülatörler ise ışık seviyesini kademeli olarak ayarlamak için kullanılırken, bu cihazların da kendi içinde farklı türleri ve modelleri bulunuyor.

  Piyasada birçok farklı tür ve modeli bulunan regülatörleri alırken de tüm özellikleri göz önünde bulundurularak, ihtiyaca uygun olup olmadığının kontrol edilmesi hayati önem taşıyor. Bununla birlikte regülatör seçerken, korunması gereken cihazın güç ihtiyacı, giriş voltaj aralığı, çıkış voltajı ve koruma özelliklerine (aşırı akım, kısa devre vb.) dikkat edilmesi gerekiyor.

  Regulatör Fiyatları

  Piyasada yer alan model, tür ve marka bakımından oldukça geniş bir yelpaze bulunması nedeniyle regulatör fiyatları da bu cihazlara göre değişiklik gösteriyor. Seçim aşamasında regülatörün marka ve modeli önemli bir kriter olarak değerlendiriliyor. Bununla birlikte cihazın garanti süresi ve satış sonrası hizmetleri de fiyatı etkileyen faktörler arasında sıralanıyor.

  An-El Elektroteknik (anelelektromarket.com) internet adresi üzerinden satışa çıkarılan en çok tercih edilen regülatörler de fiyat ve özellik bakımından detayları ile incelenebiliyor. Firmanın internet sitesinde satışa çıkan birçok regulatör fiyat açısından değerlendirilirken aynı zamanda tek tıkla cihazın tüm özelliklerini de görmek mümkün oluyor.

  Fiyat açısından sağladığı avantajların yanı sıra en kaliteli ürünleri kullanıcıyla buluşturan firma ödeme açısından da müşterilerine daha kolay erişim imkanı sunuyor. Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi’ne (ETBİS) kayıtlı olan firma güvenli bir alışveriş deneyimi sağlarken, satın alınan ürünlerde anlaşmalı bankalar ile taksit fırsatı da sağlıyor.

  Elektrikli araç şarj istasyonu, endüstriyel güç kaynağı, projektör ve iç-dış aydınlatma cihazlarına kadar onlarca farklı kategoride yüzlerce farklı ürünü garantili bir şekilde satışa çıkaran An-El Elektroteknik, rakiplerine günden güne fark atarken, sunulan kaliteli hizmet de kullanıcıların gözünden kaçmıyor.

  etbis logo
  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.