x
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
Menü
 • Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  veya

  Henüz üye değil misiniz?

  Üye Olun
  Sepetim
  Deneme
  Filtre
  Kategoriler
  Seçilen Filtreler
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat

  Toroid Akım Trafosu Çeşitleri ve Özellikleri

  Toroid akım trafosu, elektrik devrelerinde olan elektrik kaçaklarını saptamaya yarayan bir algılama cihazıdır. Elektrik tesislerinin şebeke hatlarında oluşan herhangi bir kaçak akımının önüne geçmek için kullanılabilir. Kaçak seviyesinin çok yüksek olması ile teçhizat zarar görebilir. Yangına sebebiyet verebileceği gibi ve birinin dokunması sonucu yüksek akıma maruz kalınabilir.

  Can kaybı gibi durumlara yol açabilecek, kaçak akım sorunlarının etrafa ve insanlar zarar vermemesi için toroid akım trafoları ile önlem alınabilir. Toroid akım trafosunun bu tarz kaçak akımları tespit etmede ve önlemede önemi büyüktür. Kaliteli yapısı ile kullanıcılara rahat bir çalışma imkanı sunan toroid kaçak akım trafosu modellerine ANEL Elektromarket üzerinden ulaşabilirsiniz. Toroid akım trafosu Schneider kalitesi ile üst düzey kullanıcı deneyimi sunar.

  Toroid Akım Trafosu Çeşitleri

  Elektrik devresinde yaşanabilecek kaçak akımları saptamaya yarayan toroid akım trafolarının birkaç çeşidi bulunur.

  Toroid akım trafosu çeşitleri;

  OG Toroid Akım Trafosu

  OG Toroidal akım trafosu, enerji ve güç sistemlerinde kullanılan cihazdır. Toroidal tasarımı, dairesel bir çekirdek etrafına sarılmış bir bobinden oluşur. Diğer modellere göre daha kompakt ve verimli bir cihazdır. OG Toroidal akım trafosunun kullanımı genellikle orta gerilim uygulamalarıdır. Düşük manyetik kaçak alanına sahip olan bu trafolar, elektromanyetik girişimi azalttığı için çevresel etkileşimi de minimize eder. OG Toroidal Akım Trafosunun bağlantısı da basittir.

  Toroid Kaçak Akım Trafosu

  Toroid kaçak akım trafosu, elektrik devrelerinde oluşan kaçak akımları tespit eder ve yüksek koruma sağlar. Toroidal akım trafoları, devre içindeki kaçak akımları algılar ve hızlı bir şekilde müdahale ederek olası tehlikelerin önüne geçer. Toroidal akım trafolu kaçak akım koruma rölesinin en önemli avantajlarından biri ise toroidal trafo tasarımının getirdiği kompakt yapıdır. Bu tasarım, cihazın daha küçük bir alan kaplamasını sağlar. Aynı zamanda montajda da esneklik sunar.

  Toroid Akım Trafosu Hangi Alanlarda Kullanılır?

  Toroid akım trafoları, geniş bir uygulama alanına sahiptir. Tiroid bobini veya troid röle olarak da adlandırılır. Genellikle düşük manyetik kaçak alanı, kompakt tasarım ve yüksek verimlilik sağlayan toroid kaçak akım trafosu, çeşitli kullanım alanlarında tercih edilir. Toroid akım trafolarının kullanım alanlarından başlıcaları; güç kaynakları, ses sistemleri, amplifikatörler, aydınlatma sistemleri ve endüstriyel otomasyonlardır.

  Toroid Trafo Özellikleri Nelerdir?

  Toroid akım trafoları, elektrik sistemlerinde kullanılan önemli cihazlardandır. Bir dizi özellikle birbirinden ayrılan cihazlar, özellikle endüstriyel tesislerden ev kullanımına kadar birçok alanda güvenlik ve performans sağlar.

  Toroid Trafo Özellikleri;

  Kompakt Tasarım: Toroid trafo, dairesel bir çekirdek etrafına sıkıca sarılmış bir bobinden meydana gelir. Kompakt bir tasarım sunan bu özellik, kullanım alanlarına en uygun çözümleri üretir.

  Düşük Manyetikli Kaçak Alan: Bu cihazların düşük manyetik alanın çekirdek içinde yoğunlaşması, düşük manyetik kaçak alanını ile sonuçlanır. Bu özellik de elektromanyetik girişimi azaltır.

  Yüksek Verimlilik: Toroidal trafoların en önemli özelliklerinden biri de, düşük manyetik kayıplar ve daha düşük radyasyon seviyeleri ile yüksek verimliliği desteklemesidir.

  Çeşitli Uygulama Alanları: Toroid trafo başta ses sistemleri olmak üzere, amplifikatörler, güç kaynakları ve aydınlatma sistemlerinde ideal bir kullanım sunar.

  Gerek güvenli bir kullanım sunması gerek kullanım alanı çeşitliliği ile dikkat çeken toroid trafolar, uygun fiyat avantajları sunar. Toroid akım trafosu fiyatları, ürünlerin özelliklerine ve markasına göre değişiklik gösterir. Toroid trafo fiyat ve diğer ürün bilgileri için anelelektromarket.com’u ziyaret edebilirsiniz.

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.