x
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
10.000 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz !
Menü
 • Giriş Yap
  Şifremi Unuttum
  veya

  Henüz üye değil misiniz?

  Üye Olun
  Sepetim
  Deneme
  Filtre
  Kategoriler
  Seçilen Filtreler
  {{ SELECTED.TEXT }} ×
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
  {{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
  Marka
  Model
  {{ FILTER.NAME }}
  Fiyat
  İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

  Og Sigorta Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

  Og sigorta, akım devresine seri olarak bağlanır ve akım belirli bir değeri aştığı zaman eriyerek devreyi keser ve devreyi koruma altına alır. Og sigortalar, yüksek gerilim sigorta aygıtıdır. Orta gerilim sigortalarının farklı çeşitleri olmakla birlikte, daha güvenli ve ekonomik bir kullanım sunar. Akım sınırlayıcı tipler, ülkemizde ve dünyada tercih edilir. Og sigorta çeşitleri, tamamen kapalı bir sistemde sessiz bir çalışmaya sahiptir. Görevini yerine getirirken dışarıya alev ya da gaz taşması yapmayan ürünler; filtre, alev hücresi, özel ventil gibi ek cihazlara da ihtiyaç duymaz.

  Orta Gerilim Nedir?

  Yüksek şebeke ve alçak şebekeleri birbirine bağlamada orta gerilim şebekeleri kullanılır. Yüksek gerilimli enerji hiçbir işleme tabi olmadan iletişim şebekelerine gönderilir. Bu durum güvenlik ve izolasyon açısından doğru olmaz. Bu nedenle yüksek gerilim şebekelerine yapılan bazı uygulamalar ile sabit değerlere indirilmiş olur.

  Böylece orta gerilim şebekeleri devreye girer. Bu aşamada süreci destekleyen Og sigortalara ve Og malzemelerine ihtiyaç duyulur. Orta gerilim şebekeleri daha çok küçük kent ve sanayi bölgelerine enerji taşır. Og hatları şehirlerin girişlerinde bulunan dağıtım trafolarına bağlanır ve abonelere iletilir.

  Og Sigorta Teknik Özellikleri

  Og sigortalar, yüksek gerilim sigortalarında kullanılan güvenlik sağlayan sigorta çeşididir. Og sigortası özellikler ise şu şekildedir.

  Sigortaların aşırı yüklenmesi durumunda patlama ve sonucunda büyük zararlar ortaya çıkabilir. Termik zorlanmaların önüne geçmek için sigortalar, termik korumalar ile donatılmıştır. Aşırı ısınma gibi durumlarda, tehlike saçacak termik zorlamaya erişilmeden önce, çarpma piminin kurtulması aracılığı ile şalterin açılmasını, böylece devrenin kesilmesi görevini Og sigortalar üstlenir.

  OG sigortalar, ilk yarım periyodda akım yükselmeye başladığında devreyi keser. Başka bir ifade ile devre 10 mili saniyeden daha kısa sürede yani kısa devre darbe akımı tepe değerine ulaşmadan kesme işlemini gerçekleştirir. Böylece, tesis kısa devre akımlarının tahrip edici termik ve mekanik zorlamalarından korunmuş olur.

  Anma kesme performansı, sigorta içyapı özelliklerine olduğu kadar erime elemanının hassasiyetine bağlıdır. Soğutma ortamının özellikleri de oldukça önemlidir. Bu özellikler iyileştirildiğinde Og sigortanın kesme sınırı yükselir.

  Kısa devre akımı kesilmesi ile gerilim sıçrama yapar. Og sigortanın kullanımı ile transformatör, kondansatör, kablo çıkışları ve gerilim transformatörleri avantaj elde eder.

  İşletme geriliminin, sigortanın Un değerine oranla küçük olması halinde, devre kesilir ve gerilim sıçraması, sigortanın konstrüksiyonuna tabi olur. Bu durumda, çok yüksek miktarda artış yaşanabilir. Bu durumda Og sigorta güvenli bir kullanım sunar.

  En Uygun Og Sigorta Fiyatları

  Og sigorta Schneider gibi en kaliteli Og sigorta markaları tarafından üretilir. Güvenliğin öncelik olduğu bu ürünlerde, kalite olmazsa olmazdır. Og sigorta fiyatları belirlenirken ürünlerin özellikleri, boyutları ve markası dikkate alınır. Ürünlerin taşıdığı özellikler fiyatı belirlerken, üretici firma da fiyatlarda oldukça etkilidir. Og sigorta fiyat seçenekleri tüketicilerin beklentilerini karşılayacak şekilde planlanır.

  Siz de ihtiyacınıza uygun olan ürünlere ulaşmak ve Og sigorta fiyatı hakkında bilgi almak için anelelektromarket.com adresini ziyaret edebilir, satın alma kararınızı hızlandırabilirsiniz. ANEL,  Og sigorta fiyat listesi ve ürün bilgileri arasında karşılaştırma yapabilir, bütçenize ve beklentinize uygun olan ürünü belirleyebilirsiniz.

   

   

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.